Gegužės 5 d. Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 2a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių gamtininkų centras, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Arklio reikšmė žmogaus gyvenime“.
Užsiėmimo metu mokiniai turėjo galimybę ne tik praplėsti savo žinias apie vieną seniausių žmogaus pagalbininkų – arklį, bet ir ugdyti svarbias vertybines nuostatas. Vaikai susipažino su arklio kilme ir prijaukinimo istorija, aptarė šio gyvūno svarbą skirtingais istorijos laikotarpiais. Taip pat buvo išryškinta arklio reikšmė Lietuvos istorijoje ir kultūroje.
Mokiniai sužinojo apie žirgo biologines bei psichologines ypatybes, mokėsi, kaip tinkamai ir saugiai elgtis šalia šio gyvūno. Edukacija ne tik suteikė naujų žinių, bet ir skatino vaikus ugdyti pagarbą gyvūnams, atsakomybės jausmą bei empatiją, stiprino jų socialinius ir pažintinius gebėjimus.
Mokytoja Ilona Kievišienė