Jau dvyliktus metus iš eilės Lietuvoje rengiama skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito“, kurią organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija ir Spaudos ir medijų asociacija.
Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 2c klasės mokiniai aktyviai įsitraukė į šią akciją ir gegužės 5 d. dalyvavo nuotolinėje pamokoje, kurios metu susitiko su knygų autore Jurga Vilė.
Rašytoja ne tik pristatė savo knygas, bet ir įtaigiai, remdamasi asmenine patirtimi, pasakojo vaikams apie ekologiją bei gyvūnų nykimo priežastis. Mokiniai sužinojo, kuo pavojingi kruiziniai laivai, kodėl plastikiniai maišeliai taip „vilioja“ vėžlius ir kokį pavojų jie kelia gyvūnams bei gamtai.
Pamoka vaikams paliko didelį įspūdį – mokiniai liko sužavėti autorės pasakojimu ir pažadėjo skaityti Jurga Vilė knygas.