Mob. +370 603 02 533

El. paštas: rastine@rekyvosprogimnazija.lt

Kodas: 190530316

MOKINIŲ KONFERENCIJOJE AŠTUNTOKĖ PASIDALIJO GAMTOS TAUSOJIMO IR SAUGOJIMO ĮŽVALGOMIS

Informacija atnaujinta:

Vasario 13 d. 8b klasės mokinė Urtė P. ir anglų kalbos mokytoja Rita Ramonienė dalyvavo tarptautinėje anglų kalbos 5–8 klasių mokinių konferencijoje Šiaulių Salduvės progimnazijoje, kurioje mokinė skaitė pranešimą “I am a European Citizen”.

Konferencijos tikslas – formuoti tarptautinę kultūrą mokykloje, padėti mokiniams suprasti bendrąsias Europos Sąjungos vertybes ir kiekvienos šalies išskirtinumą, ugdyti mokinių kalbinį raštingumą, viešojo kalbėjimo įgūdžius, skatinti mokyklų bendradarbiavimą.

Mūsų mokykla apdovanota turtinga istorija bei nuostabiu gamtovaizdžiu, įsikūrusi prie dešimto pagal dydį šalyje – Rėkyvos – ežero. Pati aplinka sąlygoja kreipti didžiulį dėmesį į ekologiją, gamtos tausojimą ir saugojimą. Urtė savo pranešime “I am a European Citizen / Aš esu Europos pilietė“ dalijosi savo ir savo šeimos patarimais, kurie mažais žingsneliais prisideda prie tvaresnio mūsų gyvenimo bei vartojimo, siekiant sumažinti natūralių išteklių švaistymą, mažinti atliekų, teršalų išmetimą. Ji pasisakė už taupų naudojimą, taupų pirkimą, ekologiškų prekių pasirinkimą, atliekų rūšiavimą, perdirbimą, taip pat teikė patarimus, kad mokykloje būtų galima statyti saulės kolektorius ir pradėti energiją gaminti patiems. Mergina atkreipė dėmesį, kad, tausojant gamtą, naudoti elektroninius vadovėlius, pratybų sąsiuvinius, mažinant oro užterštumą auginti daugiau augalų klasėse, reguliuoti atvykstančių automobilių srautą, mokyklos darže auginti savo daržoves, medžių lapams kompostuoti įrengti dėžes, gyventi klimato kaitai palankų gyvenimą.

Dalyvavimas konferencijoje – tai galimybė mokiniui semtis patirties, keistis informacija, bendrauti, bendradarbiauti, mokinių pilietiškumo, pagarbos savo ir kitų tautų tradicijoms, kultūros paveldo, komunikavimo anglų kalba ugdymas, mokinių kūrybiškumo skatinimas.
 
Rita Ramonienė, anglų kalbos mokytoja

Skip to content