Gegužės 26 dieną 5a klasės mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos bibliotekoje. Edukacinės išvykos metu mokiniai turėjo galimybę ne tik susipažinti su bibliotekos erdvėmis, bet ir daugiau sužinoti apie Lietuvos istoriją bei kultūrą.
Didelį įspūdį vaikams paliko didžiausia Lietuvos knyga: mokiniai susidomėję apžiūrėjo jos dydį, vartė puslapius ir klausėsi pasakojimo apie šios knygos atsiradimą. Taip pat penktokai lankėsi monetų kambaryje, kuriame susipažino su senoviniais ir šiuolaikiniais pinigais, sužinojo, kaip keitėsi Lietuvos valiuta skirtingais istorijos laikotarpiais.
Mokiniai domėjosi Lietuvos istorija, aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavinėjo klausimus ir praplėtė savo žinias apie šalies praeitį. Išvykos metu jie taip pat susipažino su Brailio raštu, sužinojo, kaip skaito ir rašo regėjimo negalią turintys žmonės, turėjo galimybę patys paliesti Brailio raštu parašytą tekstą.
Išvyka buvo įdomi, turininga ir naudinga – visi grįžo kupini naujų žinių, įspūdžių ir gerų emocijų.
Karjeros specialistė Eglė Laurinavičienė