Mob. +370 603 02 533

El. paštas: rastine@rekyvosprogimnazija.lt

Kodas: 190530316

RĖKYVIŠKIŲ NUOTOLINIS POKALBIS SU DRAUGAIS IŠ AMERIKOS APIE ŠVENČIŲ TRADICIJAS

Informacija atnaujinta:

Sausio 12 dieną vyko jau trečiasis šiais mokslo metais nuotolinis susitikimas su draugais iš Amerikos, Portlando miesto, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Amerikos skaitykloje. Šį kartą pokalbio tema „New Year Celebration at School and at Home“.

Nuotolinio susitikimo metu norėta draugus iš Amerikos supažindinti su švente, kurios jie nešvenčia – tai Kūčios. Vaikai klausėsi pasakojimo susidomėję, uždavė daug klausimų. Pristatyta lietuviška tradicija, kai visa šeima valgo Kūčių vakarienę kartu prie stalo, ant kurio būtinai turi būti 12 patiekalų: kūčiukai, kurie skaitykloje virtualiai parodyti, kalėdaitis, aguonpienis, žuvies ir silkės patiekalai. Akcentuota, kad per Kūčias negalima valgyti jokių mėsos patiekalų. Kalbėta apie Pristatyti žinomiausi žaidimai: šiaudo traukimas, ateities spėjimas naudojant vašką ir vandenį ir kt. Amerikiečiai paantrino, kad ir jie mėgsta žaisti žaidimus per šv. Kalėdas.

Kalbėdami apie Naujųjų metų sutikimą draugai pasakojo, kad šventes jie švenčia kitose šalyse ir vietose: Peru, Havajuose, Meino valstijoje, Niujorke. Buvo labai smagu, kai vienas amerikiečių mokinys pamokė keleto ispaniškų žodžių. Sužinota, kad, sutinkant Naujus metus, Niujorko „Times Square“ vyksta „Ball Drop“: kai metalinis kamuolys nukrenta stulpu, vadinasi, jau prasidėjo Naujieji metai. Kalbėta ir apie mėgstamus patiekalus. Mūsų draugai per šventes valgo įvairius pyragus, bet atskirai supažindino su patiekalu pavadinimu „Honey apple“ – tai obuolys su medumi, simbolizuojantis gausą, sėkmingus ateinančius metus. Jie taip pat valgo 12 vynuogių Naujųjų metų vidurnaktį – dėdami į burną po vynuogę sugalvoja po norą. Neįprasta buvo išgirsti, kad amerikiečiai degina eglutes, apsvarstydami, kas praėjusiais metais jiems nesisekė ar nepatiko, ir taip darydami tikisi, kad blogi dalykai naujais metais nebepasikartos.
Buvo labai smagu pasikalbėti su amerikiečiais ir kartu susipažinome su jų tradicijomis bei papročiais.
 
Anglų kalbos mokytoja Rita Ramonienė

Skip to content