Mob. +370 603 02 533

El. paštas: rastine@rekyvosprogimnazija.lt

Kodas: 190530316

TIK KĄ ĮSIKŪRĘS RĖKYVOS PROGIMNAZIJOS MUZIEJUS – RENGINIO „EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS“ ŠIAULIUOSE DALYVIS

Informacija atnaujinta:

Gegužės 18 dieną, minint Tarptautinę muziejų dieną, vos prieš kelis mėnesius įsikūręs Rėkyvos progimnazijos muziejus atvėrė savo duris ir kvietė į nemokamas vakarines edukacijas tema „Ponų pramogos Rėkyvos Karpio dvare“. Pirmą kartą tradicija tapusiame renginyje „Europos muziejų naktis“ Šiauliuose dalyvavęs Rėkyvos progimnazijos muziejus į pasiūlytas vakarines veiklas įtraukė būrį lankytojų – tą vakarą sulaukta arti 30 asmenų.

Muziejų nakties kontekste Rėkyvos progimnazijos muziejus išsiskyrė tuo, kad lankytojai, atvykę į edukaciją, pateko į XIX a. Rėkyvos Karpio dvaro improvizuotą aplinką. Juos pasitiko Rėkyvos Karpio dvaro damos. Lankytojai turėjo galimybę persirengti dvaro ponams būdinga apranga ir įsiamžinti improvizuotoje fotosesijoje. Edukacijos dalyvių laukė šokio pamoka – jie mokėsi senovinio dvarininkų šokio. Pramokę šokti lankytojai buvo kviečiami atsigerti vakarinės arbatėlės, kurios metu gilinosi į Viktorijos laikų slaptos vėduoklių kalbos subtilybes, klausėsi intriguojančių istorijų iš Rėkyvos Karpio dvaro ponų gyvenimo.

Specialiai renginio „Europos muziejų naktis“ Šiauliuose Rėkyvos progimnazijos muziejaus komandos parengtos veiklos lankytojams suteikė ne tik naujų žinių, leidusių patiems atrasti dvaro ponų gyvenimo niuansų, bet ir dovanojo begalę teigiamų emocijų.

Džiugu, kad projekto organizatorius – „Aušros“ muziejus – suvienijo mieste veikiančius muziejus, tarp kurių – ir Rėkyvos progimnazijos muziejus. Už edukacijos akimirkų įamžinimą dėkojame fotografėms Editai Aleksandravičienei ir Jolitai Zablockienei.

Skip to content